Törölt nick Creative Commons License 2014.08.12 0 0 132598

A felsorolt általános háztartási célokra szerintem megfelel, nekem a G550 CPU-ra máig sincs semmi panaszom. Pedig az kevesebb (2,6 GHz), továbbá nem Intel, csak Intel Celeron. 4 giga RAM-mal is még mindig elvagyok.

 

Viszont nálam a cél – a jobbára egész napos üzem miatt –, a minimális energiafogyasztás, így videokártya sincs benne. A G550 viszi a monitort és a TV-t is, gond nélkül, DVI és HDMI kimeneten.

 

Az általad mutatott gépnél az alaplapra tudsz kötni egy D-Sub és egy DVI kijelzőt, a kártyára hármat is: D-Sub, DVI, HDMI. Összesen 5 db kijelzővel körberakhatod magad, ami bizonyára "hasznos" feature lehet.

 

Kapsz egy DVD-írót is, ami esetleg felesleges (vagy nem tudom).

 

H61 alaplap régóta elavultnak számít, mert USB3 és SATA3-at nem tud. (Igaz, én olyan lapot vettem, ami ezeket tudja, de azóta sincs kihasználva az a része. De legalább a lehetőség benne van.)

 

Lényegében arra próbálok kilyukadni, hogy ha részenként rakja össze valaki, akkor olcsóbb is, jobban személyre is szabható, esetleg a korábbi konfigból is felhasználható ez-az.

 

Viszont kétségtelen, hogy aki ezt nem tudja megoldani, annak egyszerűbb egy komplett gépet vásárolni.

Előzmény: Agica2121 (132592)