Peroximane Creative Commons License 2014.08.12 0 0 15370

Sűrűséget nehezen tudok saccolni, ha formába lenne öntve könnyebb lenne, de így lemezként nehéz megmondani, talán jóval nehezebb mint a vas :D ....

Kipróbáltam azt hogy 35%-os H2O2-be tettem, pezsegni pezsgett de nem tudom attól hogy oldotta vagy pedig maga a peroxid bomlott, 5 órát biztos volt de jelentősen nem színeződött el, csak olyan halvány narancssárga színű lett, majd ezt hozzáöntöttem olyan oldathoz amiben forrasztóónt oldottam sósavban (sajnos se tiszta ónom, se semmilyen ón vegyületem nincs), az összeöntött lötty színe meg enyhén zöldes színü, picit opálos lett...lehet aztán nagyon nem oldatreakcióban kellett volna ezt megcsinálni...

 

Utólag, lehet tényleg nem volfrám ez a lemez...azt olvastam róla hogy törékeny, ami nekem van az nem kifejezetten törékeny, nagyon nehezen hajlítható és jó pár hajlítás után "elszakad".

 

Azt hogy lehet megállapítani hogy saválló acél? Királyvízben biztos oldódik, de azzal még soha se végeztem analízist így nem tudom hogyan működik....Jól gondolom, hogy fel kell benne oldani, majd szárazra párolni (tudom ilyenkor elég agresszív gázok szabadulnak fel, főleg ha sav felesleg van...), ezután pedig híg sósavas oldattal már lehet végezni az oldat reakciókat hogy mik lehetnek benne?

 

 

Előzmény: naox (15362)