trizs77 Creative Commons License 2014.08.11 0 0 26154

Súgni csak annak lehet aki tud....................................mondta anno Virágh tanár úr, a Márvány utcai ált.iskola 7./B.osztályában amikor Dóczi kollégának (aki fix 2-es volt mindenből) próbáltam súgni, földrajz órán, de rosszul értette, s akkora baromságot mondott, hogy percekig azon röhögött az osztály.

 

Szerencsére egy kézlegyintéssel elintézte a tanár úr, nem kaptam intőt.

 

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

 

Hazudni, fogyasztásról, rendelkezésre állási %-ról csak az hazudjon aki tudja a szakmát.

Neki valószínűleg sikerül.

 

De aki nem tudja, az ne füllentsen.

Se az alpolgármesternek írt győzelmi jelentésben, se a saját vezérigazgatójának.

 

Mellesleg azt sem tudjuk, hogy az alpolgármester (ez a Csizi) elvárja e, hogy hazudjanak neki valami fényeset, vagy csak egy túlbuzgó fenék nyalogató akarta vagy saját magát, vagy céget jobb színben feltüntetni mint a valóság?

 

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

 

Most leírok egy megtörtént esetet amiben egy busz sincs, de 101%-ban ON téma.

Már annak aki megérti?

 

1984-ben kaptam egy jelentést.

Három század (kb. 290 sorkatona) fél éves sporteredményeinek összefoglaló záró jelentése volt, kb. 15 oldalon.

 

Az egyik sorban az szerepelt, hogy az 1.század sorkatonái, (kb. 90 fő) a 100 méteres síkfutást, gyakorló ruhában, bakancsban, szimatszatyorral, AKM-el a kézben átlagosan 9,1 másodperc alatt futották.

Mondom átlagosan.

Tehát volt aki még ennél is gyorsabban, volt aki lassabban, de a 90 fő átlaga 9,1 másodperc volt.

Bakancsban.

Kézben géppisztollyal.

 

Aláírva, lepecsételve, hitelesítve, név, rendfokozat, stb.

 

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

 

Nem tudom van e aki nem értette a párhuzamot de a TÜKE 2014 első félévi fogyasztási adatainak és rendelkezése állásainak valóságtartalma teljes mértékben megegyezik a század sporteredményeinek valóság tartalmával.