Nick389 Creative Commons License 2014.08.04 0 0 154337

Pusztán eszmefuttatás, nem ellentmondás :

 

"A 2500ast mindenki csak egy ETA módosításnak tartotta..."

 

Nem tudom..., ott legalább volt annyi valóságalap, hogy vettek egy licence-t. A 8500 kapcsán szvsz sokkal jobban kilógott a lóláb - be is másoltam nemrég, hogy ki mindenki lehet a "special thanks" részese.

Azt sem tudom, hogy a group vezetésén belül mekkora lehet a hajlandóság arra, hogy még ha egy luxus
kategóriában lévő márkánál is, de belemenjenek egy külön irányba. Mert ugye nem úgy vannak az erőviszonyok, ahogy pl. a Longines kommunikálta - "csatlakoztunk a sw group-hoz".

Magam részéről kicsit túllihegettnek érzem a saját caliber birtoklását, mint komoly értéknövelő tényezőt. A vásárlók 99.99999... százaléka messze nem konyít annyit az egészhez, hogy számítson neki - a hasonló
fórumok törzsközönségéből hideg vízre sem telne. Szerintem ezt a a vezetés is tudja, bármennyire másról

is szól a marketing.

 

Ha belegondolok pl. a VW csoportba, olyan márkáik is vannak mint pl. Bentley, Bugatti, Lamborghini, Porsche.

Nem gondolnám, hogy vkinél azért esik ki a Lambo pl. a Ferrari ellenében, mert VW v12 van benne, nem vmi saját motor, vagy hasonló okokból venne pl. vki BMW-t Audi helyett... Nem tartom életszerűnek azt sem, hogy pl. azért nem venne meg vki egy Porsche-t, mert a tulajnak olyan márkája is van, mint pl. a Skoda - olcsójánosoknak is árul kocsit...

Ezen felül pedig ahogy párszor már téma volt, a saját caliber, az mindig olyan misztikus és homályos - könnyen lehet, hogy bizony jócskán van benne más kezének a munkája is, pláne ha minden az adott márkánál elérhető komplikációt is figyelembe veszünk. Csak van ahol jobban működik a titokvédelem.

 

Az viszont tény, hogy az ETA nem nagyon csipkedi magát a fejlesztéssel, jópár caliber-hez legalább 10 éve nem nyúltak hozzá érdemben - aki ETA-ból szeretné a top-ot, annak még mindig a valjoux az opció. Ebből

a szempontból már jobban el tudom fogadni a saját caliber-ért rajongók álláspontját, de azért az sem a

minőségi lista alja, amit most az ETA tud adni, gond nélkül lehet COSC-t szerezni és a megbízhatóság sem

problémás.

Én a sw helyében az ETA-val készíttetnék - ők elviekben ezért vannak és értenek is hozzá - új caliber-eket

oda, ahol igény van rá a group-ban , aztán mélyen hallgatnék az eredetről. Ötletelések, híresztelések mindig lesznek, még ha mindenkinél üvegfalú gyárban készülnének is a caliber-ek, és körben állhatna az érdeklő nagyérdemű...

Előzmény: WiZARD (154327)