DAndras79 Creative Commons License 2014.07.28 0 0 42840

Megérkeztünk az adriai nyaralásból, autós szempontból emlitésre méltó dolog nem történt volna, ha én nem csinálok egy nagy marhaságot: leparkoltunk, lementünk a partra. A cumisüveg vagy valami fent maradt, én visszamentem a kocsihoz, de a táskát már nem vittem magammal, csak az inditókártyát a zsebemben. Vissza a partra, búvárszemüveg fel, be a vizbe. Kb. 5 perc után észrevettem, hogy a kártya a zsebemben van (nem ruhástól fürödtem, hanem zsebes fürdőgatyában :-) ). Hát eléggé elakadt a lélegzetem (pótkártya nincs, mert elvesztettem, és még mindig nem csináltattam újat). Biztos voltam benne, hogy a kártya bekrepált, miért lenne vizálló? Elemet kiszedtem, kicsit megtöröltem, száritgattam, feleségem szinte pánikban......Visszamentem a kocsihoz, visszaraktam az elemet, nyomom a gombot, semmi..... na mondom vége, itt a világ végén semmi nincs, nemhogy márkaszerviz (Vis sziget) , talán az Assistance segitségével megoldjuk ........ közben  a kulcsot kivettem, és kinyitottam az ajtót manuálisan. Nem kellett volna, mert megszólalt a riasztó, kezdtem tényleg ideges lenni, most már mi a f.szt csináljak? Jobb hiján a kártyából kivettem az elemet és megforditva visszatettem, és csodák csodájára a riasztó leállt ! Beülök, próbálom inditani, és indul is a motor! Hihetetlen volt, nem hittem, hogy több perc viz alatti tartózkodás után a kártya müködni fog, de müködött, és azóta is jó ! :-)   

 

A pótkártyát pedig megcsináltatom, ne legyen mégegyszer ilyen probléma.