Zretyi Creative Commons License 2014.07.27 0 0 11342

Üdvözlök mindenkit!

Segítséget szeretnék kérni! Van 13 fürjem amiből egy kakas. Volierben vannak vitamint kapnak valamint kukorica búza napraforgó borsó keveréket darálva, ehhez keverve köles és tojótáp. Sok zöldet kapnak valamint főtt tojást porrá őrölt tojáshéjat. Tavasszal vettem őket és eddig minden rendben volt. Nyugodtak és elégedettek voltak. Nagyjából egy hete lettem rá figyelmes hogy nagyon idegesek.  Ahol vannak nem igazán tud bemenni ragadozó. Elkezdtem őket figyelni és a kakas kiszemelt magának egy tyúkot(ez kotlott el régebben) és nagyon agresszíven hajtja és bántja. Megyek ki 3 napja és egy másik tyúk teljesen le van skalpolva. Vérben úszott a feje. Ő most külön van de mégis velük. Azóta nagyon sokat figyelem őket és most kettő tyúk van aki folyamatosan menekül mert nagyon bántják a többiek.  Nem tudom mi válthatja ki náluk ezt a viselkedést? Pénteken megyünk nyaralni és nagyon aggódom mi lesz ha nem vagyok itthon. Van valakinek tippje mi lehet a baj? Mit tegyek hogy ne legyen baj amíg nem vagyok itthon? Eddig olyan jól el voltak és nem is tudom elképzelni mi bajuk lehet?

Mindenkitől elnézést kérek amiért ilyen hosszan írok de nagyon tanácstalan vagyok. Szép estét kívánok mindenkinek! Akinek van ötlete kérem írjon!