Nick389 Creative Commons License 2014.07.27 0 0 154078

Én ezt nem mertem itt leírni :-)) Linkeltem anno egy Robert turbillon-t, az 1000 EUR, gondolom lesz olcsóbb is.

 

Ha már kínai, van vkinek olyan órás ismerőse, aki érdemben tud nyilatkozni egy "jobb" kínai automata caliber-ről?

Eddig csak olyan infokat találtam, hogy amíg mennek jók/vagy pontatlanok, utána javíthatatlanok, beszabályozni meg szinte lehetetlen.

Nézelődtem az Amazon-okon (is) moon phase, vagy AM/PM hold-nap kijelzéses órák után és a fényképről eléggé

megnyerő külsejű órák sejlettek kínai gyártóktól - amit persze nem vertek egyből nagy dobra. Komolyan, szépek voltak.

Nem, ne várja senki sem a magas labdát (olcsójános kínai órát vesz, nem véletlenül nem jön le neki a Rolex presztizse), nem fogok még kínai órát venni *, de elgondolkodtatott, hogy mi lesz a szerepük a jövőben.

 

Anno megmosolyogtuk a Daewoo-t, ma meg szintén mosolygunk pl. a Kia/Hyundai előtt, csak kínunkban, hogy jó lenne,

csak drága. A koreai autógyártás felnőtt és tudja szorongatni a piac többi szereplőjét. A kínaiak autói közül van már

olyan, ami 100%-ban megfelel az EU-s biztonsági- és egyéb elvárásoknak, szerintem nem kell sok és megjelennek,

de nekik már nem kell végigjárni a "koreai utat".

Amiben a kínaiak pénzt gyanítanak, abba beszállnak, márpedig az órapiacon még van némi tartalék - mondjuk nem

a luxuskategóriát kell megcélozni elsőre, de nem is ez a standard kínai eljárás. Német cégek - és a Timex is, amin komolyan meglepődtem - tokoz pl. Seagull-t és szerviz hátteret is ad hozzá.

Ki mit gondol? Tény, hogy nem ez a jellemző, de bizonyítottan tud minőséget is előállítani a kínai ipar. Egy jó minőségű

tok és egy ütős design - amit meg simán lehet másolni - nem időgép kategória manapság, mindez megfejelve egy korrekt automatával okozhat fejfájást Svájcban, ahogy anno a digitális quartz órák. A japánok meg szerintem gyártatnak Kínában automatát, csak tudnak vmit "tanulni" tőlük...

 

* Azért egy 25 fontos "moon phase turbillon" elgondolkodtatott, még azzal együtt is, hogy nem moon phase és nem turbillon, de csak 45 mm-es volt, kisebb nem. Van akinél a levélnehezék többe kerül...

Bár a hétvégén előszedtem a játszós órámat, és a feketített acéltok a kaucsukszíjjal a 44 mm ellenére sem mutatott nagyobbnak a csuklómon, mint a napi viseletű 42 mm-esek, de ez szerintem a színnek tudható be.

Előzmény: tomcat (154060)