japipapi Creative Commons License 2014.07.27 0 0 11332

Szia!

Örülök, hogy ide keveredtél, jól jársz, hidd el. Sorjában:

  • én is hasonló vagyok, pár kilóval kevesebb, (voltam már 115 kg is), de egy férfi legyen súlyos, különben csak karácsonyfa dísz.
  • érrendszeri gondom volt (stroke), és jelentős érszűkület (30 éve), és itt vagyok
  • igaz a fürjtojás hatása, napi 5 db nyersen, kiváltható a gyógyszer magas vérnyomásnál
  • minden, amit írsz igaz, nem hit kérdése, tény

Tartottam sok fürjet, naponta 70-80 db tojást termeltek. Reggel azzal kezdtem a napot, hogy bedobtam 5-10 tojást, nyersen, tisztán. Kezdetben  pálinkával hígítottam, később külön, külön ittam. Szinte minden levesbe volt főt fürj tojás, rántotta, száraz tészta és mindenbe, amibe tojás kell. Pácoltam és füstöltem  a főtt fürj tojást, isteni, különösen főtt sonkával, tormával. Az öreg tojók és a felesleges kakasok mentek a levesbe, sütőbe, csodálatos az íze. Hamar nőnek, 5 hét alatt vágható, 6-7 hétre tojik. Tartása azért igényes.

  • hallón, rácson nem célszerű tartani, könnyen kialakul a talpfekély, degenerált lábtartás, javasolt a tele padló, homok terítéssel, hogy tudjanak fürödni. Igen, fürödni a homokba, imádják.
  • tojástermeléshez intenzív, fehérjedús, vitamindús takarmány kell (fürj táp, fácán táp, tyúk tojótáp), minimum 18-21 °C meleg és 12-14 óra nappali világosság. (led-es világítással olcsón biztosítható)
  • szabadba tartható, elviselik az akár -20 °C hideget is, de biztosítani kell a vizet folyós állapotban
  • garázsod jó helyük lenne, világítás megoldásával.
  • könnyen betelepülnek a tyúktetvek, irtani nehéz, inkább meg kell előzni, rendszeres, szükség szerinti almozás, fertőtlenítés.
  • csak akkor büdös, ha nincs kellőképpen takarítva, na de, ha lakásunk nem takarítjuk, akkor ott is büdös van! :-)

Nos, remélem minden kérdésedre válaszoltam, ha maradt kérdés, tudásom szerin igyekszek segíteni, de itt mások is megteszik, jó a csapat.

üdv.

Előzmény: Törölt nick (11330)