viktor a takarító Creative Commons License 2014.07.24 0 0 164761

Mostanában kezdek visszaszokni a rendszeres futáshoz. Volt két hét, ami teljesen kimaradt, aztán két hét, amikor csak heti 2 rövidet futottam, alig volt meg a 20-22 km/hét. Most végre megint tudom tolni, igaz, félmaratont vagy hosszabbat nem futottam a júniusi maraton óta. A Vár köreim viszont pont jó visszaszoktatásnak :-)) 5,1 km/ 150 m emelkedés, szép környék, imádom :-). A pulzusom még el van szállva, vissza kell állnia, de a tempóval nincs baj, 26-27 perces köröket futok gyorsan, de nem megszakadva, úgy, hogy érzem, 4 körig tudnám tartani a tempót (legutóbb 52:40 /2 kör volt az időm, viszont az átlag pulzusom 170 felett 165 helyett). 

Próbálom a testtartásom javítani, tolni előre a csípőm, combból lépve hosszabbakat, bokából dőlve, de valahányszor elfutok egy nagy üvegfelület mellett, mindig úgy látom, hogy még mindig beleülök a lépésekbe. Már nem tudom hova tolni a csípőm, már-már párzómozgásoknak érzem :-D , aztán mégsem egy szép egyenes vonalat látok bokától fejig, hanem egy (igaz, egyre konkávabb) szöget. A térdem nem fáj, nem döngenek a lépéseim, érzem, hogy nagyrészt talpközépnél érkezhetek, legalábbis amikor a súlyom is landol igazán, az már nem a sarkam, mint régen, dőlök is, gyorsabb is vagyok, csak nem az a szép, videókon is látott egyenes köszön vissza a testtartásban...na mindegy, a lényeg, hogy az exNike-ra 1:44-en belülre fejlődjek. Mivel a maraton előtti egyik utolsó 16-18 km-es tempófutásom 1:43-as félmaratoni idővel ment, azért van rá esélyem:-)