Mobius Creative Commons License 2014.07.22 0 0 108490

Sziasztok.

A múlt héten jöttünk haza Egyiptomból.

Hurghada, Hotel Amwaj Blue Beach Resort and Spa.....

Nem voltunk elájulva.

A szálloda tiszta, a személyzet kedves, mindent tisztított vízzel mosnak, ballonokból lehet venni tisztított vizet. Szép a környezet, bár a környék kicsit sivár. Konkrétan nincs semmi a közelben.
Nem volt hajmenéses gondunk, pedig ettünk mindent, gyümölcsöt is. Ittunk jégkockás italt is. Úgyhogy ezen a területen is rendben van.

Eddig minden OK. De sajnos most is ott az a fránya DE!

Az ételekkel volt gondunk. Konkrétan azt hiszem egyszer sem tudtam olyat enni, amire azt mondtam volna, hogy ejha... ez igen!

Reggelire a szokásos dolgok voltak: Porból rántotta, paradicsomos bab, virsli (ami nekünk nem ízlett), felvágottak(2-3 féle ugyanolyan ízű), sajt

zöldség, műzli, pékárú, stb, stb.

Az egyetlen pozitívum, hogy frissen sütnek omlettet és tükörtojást, ami nagyon jó. Konkrétan szinte csak ezt ettük.

A pékárú felhozatala példás, rengeteg féle van. Sajnos szinte mindegyik édeskés, és a fele meg van szórva római köménnyel, ami ha elrágjuk olyan ízű mint valami parfüm :) Pozitívum, hogy folyamatosan sütik a palacsintát és a fánkot.

Reggelihez kévé, tea, juice, és víz vételezhető.

Van gyümölcs is, de nem volt túl bizalomgerjesztő.

Vacsoránál megint csak viszonylag nagy a kínálat, de (és ez szubjektív) nem mi ízlésünk megfelelő a felhozatal.

Én konkrétan minden nap valamilyen frissensültet ettem, amit ott szeleteltek. Ennek a kiszolgálásnak nagy hátránya, hogy főidőben sokat kell sorbanállni, majd mikor odaértem rápakolt a tányérra egy (nekem) negyed adagot, majd egy Bon apetit kifejezéssel jól elküldtek....

Saláta van, rizs van, kruplipüré van, de pld. sültkrumplit soha nem adtak. Pedig azt legalább megette volna a 6 éves lányom.

Amin a legjobban kiakadtam az az ital....

Automatából lehet két féle juicét vételezni. Ez önkiszolgáló.

A pultnál lehet kérni szódát, kólát, spriteot, bort, sört, röviditalokat. Pohárba adják ( milyen meglepő :-) ). Forró pohárba.
Nem túlzok!!! Kevés a poharuk, ezért folyamatosan szedik ki a mosogatógépből a forró poharat. El lehet képzeni, hogy milyen az amúgy sem hideg sör a forró pohárba öntve. Vagy egy langyos kóla.... Grrrrr........

És ez minden este így volt!

 

Más.... Pool Bár. Jó nagy forgalma van, sokszor 15-2O percet kell sorban állni. Ez egy dolog, elfogadja az ember.

De azt, hogy 11 körül kezd elfogyni minden, az kicsit kínos. Elfogy a hideg sör, (adnak meleget.. fúj)

Elfogynak a koktél alapanyagok is szépen sorban. Olyan dél körül elfogy a jég is. Innentől ami automatából jön (kóla, stb....)az még iható, a többi meleg. Olyan 1 óra, fél kettő körül hoznak újra jeget....
Mit mondjak, igaz, hogy van, de 4O fokban kinek kell melegen az ital? 

Aztán a gyümölcsökről. Van, mint feljebb írtam, de nem túl bizalomgerjesztő. Ringló nagyságú iztelen zöld őszibarack, és magyar mércével íztelen sárgadinnye minden étkezésnél volt. Néha volt szőlő is. Volt Graprfruit felszeletelve. Ez száraz volt és úgy nézett ki, minta már megették volna.
A parton van egy vitamin bár, ahol volt szép gyümölcs, de ez nem volt része az All Inclusive szolgáltatásnak. Jó pénzért vehettünk gyümölcsöt, ha akartunk.

 

A gyereknek jégkrém csak pénzért.

 

NOrmális halétel a hal restauranban. Természetesen nem része az All inclusive ellátásnak, külön pénzért.....

 

Az animátorok csak a lengyelekkel és oroszokkal foglalkoztak. Hozzánk konkrétan oda sem jöttek...

A helyi programszervezúk sem.

Nekik csak az ukrán, orosz és lengyel vendég a vendég.

Nyilván, mert onnan jöttel ők is.

Rengeteg a lengyel és az ukrán vendég. Mivel tömegként tudtak viselkedni, nem mondanám túl kultúráltnak őket. Pofátlanok, nem is kicsit. De ez nem a szálloda hibája.

Röviden ennyit az Amwajról.

 

Végül is nem éreztük rosszul magunkat, de az étel és ital problémái rányomták a bélyegét az egész nyaralásra.
Közel fél millió forintért többet vártam.

 

Ha van kérdésetek, szívesen válaszolok.....

 

Üdv.