Imre3579 Creative Commons License 2014.07.22 0 0 16053

Hello!

 

Nálam a pszori 25 évesen, kb. 10 éve kezdődött! Egy-két pötty. Jött rá hámlasztó, szteroiddal, de növekedett. Gócvizsgálat negatív. Majd  a neotigazon mivel terjedt, befeküdtem a Mária utcába egy hétre, ott ditranol, dermovate, stb. Miután kijöttem fényterápia. Sikertelenül az eredemény max. két napos javulás lett, így az nem igazán mérhető. 34 évesen előjegyeztek biológiai terápiára, nagy volt a lelkesedésem,  mert szerettem volna tünetmentes lenni. Engem rendkívül zavart, barátnő, öltözködés, komfortérzet, stb. szempontok miatt. Metojettel kezdtük, ami használt is de a májamon volt egy hemangióma ami egy jóindulatú érgombolyag és abbahagytuk mivel a korábbi leletekhez képest az ultrahang növekedést mutatott. Ezt követte a sandimmun kapszula. Ez is használt, tünetmentes lettem, sajna a fogínyem viszont nem bírta, begyulladt, így azzal is leálltunk. Jött volna a remicade infúzió ami szintén "lebutítja" az immunrendszert. Időközben észrevettem magamon egy érdesebb felületű anyajegyet, amely korábban nem volt olyan. A bőrgyógyász azonnal melanóma gyanúval küldött tovább. Leszedték és a szövetminta alapján úgy néz ki, hogy rosszindulatú volt. Sajna a sandimmun ismertetőjében ez is benne van, de ott a bőr daganatos elváltozásaiként említik mint lehetséges mellékhatás. Utólag inkább ne szedtem volna be. Most az a felállás, hogy ha szövetminta szerint és a elkövetkező vizsgálatok szerint nincs áttétem akkor 10 éves, évente 2 teljes kivizsgálás negatív eredménye után gyógyultnak tekinthetem magam...A szövettani eredményt az onkoteam ismerteti majd velem kb. 2 nap múlva. Borzasztóan félek és hibásnak érzem magam a gyógyszer beszedése miatt.