Wreck Diver Creative Commons License 2014.07.22 0 0 153859

"Biztosan megvan a szépsége, de ha valaki magába néz,

és mondjuk megy az órák között a polcon, és erre nincs ráírva,

hogy Rolex, akkor nem hiszem, hogy 2mp-nél többet tölt a nézegetésével!"

"Ha NEM az lenne ráírva, hogy Rolex, senki nem venné! Kíváncsi lennék,

ha Fossil lenne ráírva, hány ember hordaná? Segítek! Egy sem!"

"Én csak azt mondom, hogy ha ezt egy átlagembernek megmutatod,

és megnézi az órát úgy, hogy a Rolex jelet és feliratot letakarod, csúnyának fogja találni!"

De ezekkel sem lenne baj.
Csak akkor nem kell megsértődni az ellenvéleményeken,
és OFF család, vállalkozás meg malacpersely helyzetjelentés témájú
poszttal hőbörögve védekezni, mint akit sarokba szorítottak.
Ami igen nehezen menne egy fórumon amúgy is. Mert ugye ez még mindig csak internet...


Részedről: "NEKEM MEG NEM TETSZENEK A PANERAI MODELLJEI" - Na, így néz ki egy korrekt álláspont.
Nincs benne az, hogy "ha megmutatnám bárkinek, az egész világ, minden jóízlésű ember" stb.

Ami a black tie kontra sportóra kérdést illeti, veled vagyok maximálisan ebben:
"Vannak még hagyománytisztelő, klasszikus értékrendű, ha úgy tetszik régimódi értékrendű egyének,

és hellyel-közzel jómagam is ebbe a kisebbségbe tartozom. Nem fogadom el mindenben a világ változását,

modernitását, ennek ellenére haladó szellemiségű IS vagyok."

De nekem egyrészt bizonyos határok között ez nem annyira fontos dolog
( mondjuk egy tricolor 52mm-es Invicta búvár, ami felgyűri az ingujjat, az már az én szememet is szúrná ).

De ez részben abból fakad, hogy én esztétikum mellett sok más szempontból is nézek egy órát.
Számomra egy Rolex Sub tokjának vonalai árulkodnak a gépmunkáról, a súlyos acéldarabról, amiből születik.
Sokkal inkább tartom maszkulinnak a formát, vagy a szálra csiszolást, mintsem sportosnak.
Így az én értékrendembe szmokinggal is beférne.

Egy Omega Seamaster ( James Blondnál maradva, mint filmes példa ) pedig pont a kecses,
kissé nőies vonásai miatt férne bele ugyanebbe a képbe, mivel szerintem enyhe ékszerjelleget
kölcsönöznek a finom vonalak-formák ennek az órának. Miközben a Seamaster ebből a szempontból
nálam már nem játszana. Másnál meg nyilván pont fordítva...



Előzmény: Navigare necesse est (153857)