a14789 Creative Commons License 2014.07.21 0 0 8017

" Aszongya Sancibácsi, hogy nincs rögzítve a tömegkályha szabvány, amihez tartani kéne magát a Németnek, vagy a Kanadainak!

Szerinted van ilyen rajz, szabvány, miegymás."

 

Nem tudom mit mond a sancibacsi, de nem is hiteles forrás ebből a szempontból.

 

A tömegkályha elvei egy bizonyos típusra tisztázottak, és sokan fogalomzavarban vannak ezzel, mert azt hiszik hogy csak az ellenáramú, téglából épített kályha a tömegkályha.

Ezt régebben kifejtettem hogy külföldi forrásokból látszik mit értenek ilyen eszközön.

 

De logikusnak látszik, hogy nem csak ellenáramú kályhákat lehet idesorolni.

Tömegkályha definíció lehet sokféle.

 

A német, svájci ausztriai levegőtisztasági tv. megadja a paramétereket, és ami annak megfelel az építhető.

 

A probléma az hogy ha nem szabványos valami épül ami bevizsgált és típus engedélyes akkor egyedileg kellene mindent bevizsgáltatni.

 

Majd akkor szóljon valaki ha sancibácsi ausztriában és svájcban épít sorozatban kályhákat és mindegy minek fogja hívni. Ha hasonlít arra amit most épít, akkor nyerő a lap.

Ha nem, akkor meg érdemes csendben örülni.

 

Hasonlóképpen bárki bármikor épít olyat kint amire kapott engedélyt az is érdeklődésre tarthat számot.

 

A különbségek óriásiak lehetnek, letöltöttem egy főzéshez használt karib szigeti tűzhely bevizsgálási anyagot, ami vagy 8 tűzhelyre vonatkozott. Két háromszoros szennyező anyag kibocsájtási értékeket is mértek a pofára hasonló eszközöket vizsgálva. Pedig mindet használják évek óta nagy megelégedéssel.

 

 

Előzmény: bárány b (8015)