canonfan_448 Creative Commons License 2014.07.19 0 0 13576

Mintha láttam volna, hogy mikrofilm a megnevezés a forrásanyagnál. :)

Csak azért kaptam fel a fejem, mert az kizárt, hogy színes lenne a felvétel. Eleve felesleges.

Viszont a "színeset" mai technikával digitálisan végigfotózták. Ettől lesz a legjobb minőség, hiszen szkennelni sem kell.

 

De SAVE-funkció nélkül gáz.

 

100%-os nagyításnál majd készítek egy összehasonlítást a jelenleg elérhető anyagokról. :) Természetesen demózva.

Szerintem masszívan a mormon a legjobb még mindig, de az MNL sem rossz.

Szerintem kijelző gondok vannak, elég a rendszerben 1 gyenge láncszem és megkeseríti a dolgotokat.

 

TÁRHELY gondok?

Nemá'.

Ha a magyaroknak adtak 3 milliárdot, akkor a csehek is biztosan kaptak ugyanennyit.

A magyar CIVIL és EGYHÁZI bejegyzések tárhelyét egyszemélyben le tudnám finanszírozni, pedig nem vagyok gazdag ember. Saccra 40-50 TB kell, vagy kicsit több.

Ez ma egy drága szerver ára. (1db!!!!)

 

Még mindig azt mondom, hogy ezt az egészet értelmes piaci alapokra kell helyezni, hasonlóan mint az egyházmegyék kezdeményezése, viszont ha pénzt kérnek érte akkor legyen jó a rendszer.

Annak ahogy most van kezelve ez a hatalamas mennyiségű szkennelt anyag, nincs értelme - nem lesz belőle értelmes bevétel az MNL oldalán sem.

Kizártnak tartom, hogy 6xx forintért itt egymást fogják taposni az emberek másolatokért.

Kurvára nem.

Előzmény: skoumi (13575)