vzstrial Creative Commons License 2014.07.18 0 0 153768

Ja szerintem nem annyira privát :)

 

Anno még nem is tudom mikor de seiyajapan.com oldalról rendeltem egy Seiko Spriti SCVS015ös órát. Azóta megvan, jár no para. A gond akkor volt amikor fel akartam venni és véletlen lecsúszott a kezemről, kb 1 métert zuhant - nyilván nem tett jót a szerkezetnek utána a napi +2 (számlap fent, lent - tehát billegő tengelye merőleges az asztal - lap síkjára) illetve napi -3 (korona fent, korona lent) másodperces eltérést hozott a gyári +25/-15 mp helyett. Szóval viszonylag pontos volt. :) Illetve ez az én hordási szokásaim mellett volt, semmi extra nem volt, nem futottam, csak felvetem reggel és este - délután leraktam. Elvittem szervizbe mondom nehogy rosszul kopjon ki valami az ütés utáni elmozdulás miatt, ha volt ilyen egyeltalán. Akkor már egy teljes tisztítás, olajozás, tömítés csere, nyomáspróba. 1.5 hónapot volt bent az óra! Úgy kaptam vissza, hogy a számlap legalább 3 helyen maszatos. Oké, pontosság gyári értéken kívül, negyedik alkalom után amikor visszavittem meguntam, hogy egyszerűen nem akarják beállítani mert oké adjam oda, jó szupi így jó kell legyen. Mondom szívesen itt hagyom, mérjék ki akár 24 óra alatt a gépen hátha többet látnak mint amit én mérek és akkor okosabbak leszünk. Ja nem kell, így jó kell legyen. Oké, megértem van munkájuk... de basszus. Nem nagy összeg volt a tisztítás mert 5500-at vagy valami ilyesmi összeget fizettem - tehát óra vételárának kb 10%-a. 6R15B werkről azért jókat olvastam, nem hiszem, hogy ne lehetne belőni ezt. Szóval ma majd elviszem egy órás bácsihoz, elvben itt a XI kerületben az allee vagy ex budai skála környékén a fehérvári úton van egy jó / megbízható emberke. Ha tudtok jó szakit szívesen veszem :) valószínű ha megjön a Sumo mutató készlet akkor inkább a bácsikával rakatom be - bár nem hiszem el tudnák b*szni, de akkor lehet szólni fogok nekik, hogy a számlapot is takarítsák le mert kicsit koszos lett múltkor... Nem lehúzni, leszólni akarom lehet egyszerűen én voltam szerencsétlen vagy unszimpatikus számukra vagy nagyképű anno franc tudja, egyik se állt szándékomban csak azért zavar ez a kis apróság. Mintha szakszervizben nagyobb kárt tennének a motorban mint előtte :D kicsit hosszú voltam, sorry.

Előzmény: Nick389 (153762)