gti16v Creative Commons License 2014.07.17 0 0 101443

igen szerencsére nagyon ízlik,és ennél csak jobb lehet....az idő múlásával

(szeretem az "extrémebb" pálinkákat,kedvencem a málna pálesz igaz, csak igazán egy "mesteré" ízlett igazán,de most nem tudom meg mondani kié,mert nagyon rég ittam,amúgy az érdi SOS pékségben lehet kapni és kb 4000 egy palack,ami azt hiszem 2 deci,és az üvegen nincs címke csak marva van rá valami ,egy kockás kendőt szorít rá egy gumi,és egy kis füzetekében van rajta a paraméterek,szóval ez előbb említett pálinka miatt szerettem meg a piros gyümölcsös pálinkákat)

 

a hagyományosak közül a barack a favorit a szilva előtt.

 

amúgy a teljes sztori az..........,hogy szerintem kb egy éve nem főztem semmit,mert az utóbbi 3 főzésem nagyon  nem sikerült(vagy nulla lett szinte az alkohol tartalom a cefrének vagy UV szinű folyadék jött ki),nem tudtam mi a gond a rendszeremmel...most kiderült nem azzal volt,gond,hanem több mint valószínű,hogy a cefrézési eljárás nem volt jó,vagy sokat kavartam,és nem csak a kalapot nyomtam le,vagy túl sokat vártam a főzéssel,vagy ki tudja mi)  /pedig előtte,nagyon remek pálinkák születtem a kezeim közt)   és elment a bizodalmam magam felől.....

......majd az egyik ismerősöm felajánlotta,hogy le szedhetem a ribizlijét,le is cefréztem...de a fenti a gondok,miatt nem mertem lefőzni,nehogy a sok munka kárba vesszen....

 

átvittem a haveromnak,neki "hivatalos" főző szerkezete van.... rá bíztam,csinált a 7 kiló cefréből kb 1,5 liter 25 % os alszeszt,de nem vállalta tovább,mert a nagy főzőjében elveszett volna az a 1,5 liter....

erre azt találtam,ki elkérek a 200 liter cseresznyéjéből egy vödörrel,csinálok egy próba főzést és ,ha minden rendben le merem tisztázni és is a kis török kuktámmal...

persze nagyon kiváncsi voltam,mert ő real-time velem egy időben főzte a saját gépén,ha nekem megint zöld méreg jön ki akkor biztos,a készülékemben a hiba....szerencsére nem ez történt....

így lett most egy liter bónusz cseresznyém,és a ribizli....rendben a kis gépem, a cefrékkel volt baj,vagy maga a gyümölcsökkel...

 

 

itt kérdezném meg nagyon érik a körte a kertben,de állandóan idő előtt elkezd potyogni,még az is ami meg sem érett,milyen eljárás van arra,hogy valahogy ezeket egyszerre dolgozzam,fel,hogy ami az elején le esett addig ne rohadjon meg mire a többi beérik,remélem jól fejeztem ki magamat... :-)

 

mert az nem vált,be korábban,hogy folyamatosan dobáltam be  a hordóba felkockázva,ahogy zuhant le a fáról kb 1 rekesz per 3 nap vagy valami ilyesmi...,gondolom ennek is köszönhettem a fent említett kudarcaimat...

 

 

köszönöm az esetleg reakciókat...

 

Előzmény: kupeci (101441)