Közönséges Nadály Creative Commons License 2014.07.17 0 0 101438

Babar66 lentebb írtam hogy előpárlatos pálinkából ÉS cefréből készül most a finomítás, ezért sokkal több az előpárlat aránya a szokásosnál. Ezt leszámítva jónak tűnik az eredmény. A 101433-as hozzászólásban említett 1% előpárlat gondolom elírás, ennél azért jóval több, bár biztos sokan vannak akiket nem zavar a körömlakklemosó-szag a poharukban. (Zárójelben megjegyzem hogy a pálinkafőzésnél jóval magasabb alkoholkoncentrációjú szeszek finomításánál is meglehetős bizonyossággal szoktam középpárlatra áttérni, meg tudom különböztetni az édes alkoholgőzt a szúrós ecetszesztől.)

Snapszmester: ha nem kapok válaszokat vagy legalább tippeket az egyébként normálisan és tisztelettudóan megfogalmazott kérdéseimre akkor kénytelen vagyok az elképzeléseim alapján desztillálni, jobb híján saját tapasztalatból, legyen az bármilyen csekély is. Ezért magas lóról köpött reakciókat olvasni, különösen az általam leginkább nagyra becsült profi főzőtől eléggé rossz érzés, nem hiszem hogy rászolgáltam. Felteszem egyikünk sem úgy született hogy mindent tudott a pálinkafőzésről, gondoltam ez a fórum az a hely ahol kérdésekre válaszokat kapok, pláne hogy őszintén megosztom tétova lépéseimet.

Előzmény: Babar66 (101433)