Közönséges Nadály Creative Commons License 2014.07.17 0 0 101417

Tavaly még totál fogalmatlanul készült a ringlóm, vadélesztő, ráadásul meg is ecetesedett a cefre, a belőle készült "pálinka" elő- és utópárlatos is lett, meg úgy általában minden csak nem kellemes. Gondoltam csak ki lehet szedni azt az alkoholt belőle valahogy, és jó eséllyel kinyerhető a mélyebb, szilvalekvárosabb aroma is. Olvastam valahol hogy ha cefrébe keverjük az elrontott pálinkát akkor a gyümölcshús hidrolízissel felszívja a csúnyaságokat belőle, aztán a moslékban már senkit nem bánt hogy ecetes. Ringlóban amúgy sem keresem a "magas", előpárlat-közeli aromákat, lehet hogy kissé petyhüdtebb lesz az összhatás de az utóíz majd kárpótol.

Mostani piros- és sárgaringló cefréjét már okosabban kezeltem, igaz hogy csak húsz liter lett összesen (kékből lesz ötven, az külön sztori), egy kotlányi alszesz készült az új cefréből, és egy másik alszesz a rosszpálinkából meg a cefre maradékából. Ezeket fogom majd együtt finomítani, ha sokat ki kell hajítani az elejéből az sem okoz megrázkódtatást, inkább legyen három liter finom "kármentett" ringlóm mint hat liter amit senki nem iszik meg jó szívvel. Ennél azért remélem picit több lesz a kihozatal. :)

 

A szódabikarbónás trükk nagyon hasznosnak ígérkezik, bár remélem nem lesz rá szükségem.

Előzmény: Tucso69 (101416)