Törölt nick Creative Commons License 2014.07.13 0 0 33850

Én már négy hetes koruk után kizártam a csibenevelőből a kotlóst,

mert 4 hetes koruk után elkezdett  kipécézni magának  egy-két csibét, akiket kergetett, a csőrével oda-oda sózott

neki, de akkorát, hogy az már életveszélyesnek tünt.

(Ez a kotló már első nap elüldözött magától 2 kiscsibét, mert fekete színük volt, és ezeket így külön kellett nevelnem)

Szóval dühbe gurultam, és kitettem a kotlóst a nagy kifutóba.

Infralámpát már nem használtam, mert úgy olvastam egy könyvben, hogy azt négy hetes korig kell.

Igaz szerencsém is volt, mert meleg napok és éjszakák jöttek...

Így be tudtam tenni a csibenevelőbe a két fekete kiscsibét is....

A kotlós még pár napig a csibenevelő kerítése körül mászkált, és "fájdalmas" káráló hangokat adott ki magából.

Eleinte még a csibék is a kerítés azon részére tömörültek, ahol a kotlós állt kívülről.

De ez kb. egy hét alatt elmúlt.

Mindegyik kiscsibe él és makkegészséges, és most már 3 napja a nagykifutóba is ki vannak engedve.

De már nem jár össze kotlós és csibéi.

A csibék most 6-7 hetesek.

Elég rossz volt a kotlósom, bár kitartóan ült, de egyes csibéket bántalmazott... (Ezenkívül magától rárohadt volna a fészekre)

Mivel idén már 3 tyúkom is lekotlott, jövőre másikat ültetek el. Egy most van leszoktatás alatt, egy meg majd utána.....

Bár már ki tudja mióta ül a fészkén, mire sor kerül rá, talán ki is keltené....

Csakhogy kakas már nincs, és levágásából ítélve kb. 3-4 tojás lehet megtermékenyítve alatta.

De az is lehet, hogy már egy sem....

 

Szóval 4 hetesen le lehet választani őket, ha muszály, DE MINDENKÉPP HELYESEBB A 6 HETES KOR...

A természetben is akkor kezdenek le-le választódni....

Előzmény: Törölt nick (33849)