Honnandejo Creative Commons License 2014.07.11 0 0 125808

Köszi, de ezt én is tudom, a kérdés az volt hogy ellenőrzik-e a határon az okmányokat? Mert Ausztriába/Németországba utaztam kb. 30x 5 év alatt és egyszer sem állítottak meg.

 

Amúgy van egy ilyen szabály is kötve hiszem hogy ezt egyetlen egy magyar is betartja:

 

"A horvát idegenrendészeti törvény előírásai szerint a külföldieknek horvátországi beutazásukat követően 24 órán belül be kell jelentkezniük a rendőrségen, az egy-két napos mulasztás is pénzbírsággal jár - emlékezteti a Külügyminisztérium honlapja az utazókat a már évek óta érvényben lévő szabályozásra."

 

Vagy Mo-on is ha nem vagy közeli rokon akkor is köteles vagy IFA-t fizetni pl ha haverok mennek hozzád a saját nyaralódba. Nekem is kellene fizetni mert a páromék nyaralójában vagyunk 1 hónapot nyaranta és én nem vagyok közeli rokon (pl. férj) Persze ezt senki nem fizeti.

 

Szóval egy dolog hogy mi van leírva a másik meg hogy ezt alkalmazzák vagy sem. Na ez lett volna a kérdésem azoktól akik idén már nyaraltak. Mert ha tényleg nem engedik be a gyereket az országba akkor kiváltom.

Pont.

Előzmény: vargamarcs (125802)