Benkri Creative Commons License 2014.07.06 0 0 35305

Köszönöm a válaszokat borsó szár+levél ügyben! Olvastam, hogy az angol tarka nyúl nem a legoptimálisabb hús-nyúl. Nekem az egyik anyám ez. Van egy kaliforniai jellegű (nem olyan sötét az orrán és egyéb helyeken a folt), illetve most állítottam be egy lepke-tarka anyát. Mivel hobbiból tartom a nyulakat, nem igen foglalkoztam eddig a naaagy nyereséggel, illetve a mindenképpen hamar-gyorsan vágó nyúl tenyésztéssel. Viszont most lett pár állandó vevőm, szeretnék egy kis nyereséget is (legalább az eleség ára jöhetne vissza) ezért kérdezném, hogy ebből a debreceni fehér nyúlból nincs -e Tata közelében tenyésztő, aki tudna nekem eladni egy anyának valót. Naplót ugyan vezetek a pároztatásról, eladásról, vágásról, de sosem tudom kiszámolni, hogy tulajdonképpen mibe is fáj nekem egy nyúl felnevelése, mennyiért érdemes eladni. Igazából azt sem tudom, hogy mikorra kellene (hány hetes korára) elérni a vágósúlyt, illetve konkrétan mennyi kaját esznek ez idő alatt, hiszen nem egyformán esznek, illetve nem bontok minden alomhoz új zsák kaját. Aztán lehet, jobb is ha nem tudom :-)

Írtátok, hogy elválasztásnál az anyát teszitek más ólba. Hááát, itt mifelénk ez nem így megy, legalábbis az ismeretségi körömben, és én sem így csinálom. Nálam az anya van fix helyen, ellés utáni 5. héten pároztatom, s 6. héten teszem át másik ólba a kisnyulakat. Mostanában 9-10 kisnyulat ellenek, általában 1 a veszteség mindig. Remélem nem csinálok nagy marhaságot. Napközben a fiatalok a fák alatti "legelőn" vannak, estére mennek vissza az ólba. Betegség szerencsére eddig nem volt. Véleményeket, tanácsokat szívesen vennék. Köszi!