rézműves1 Creative Commons License 2014.07.06 0 0 100940

".Így nem tölti be tökéletesen a szerepét."

 

...látom "észrevételezted" a Bezzeg Jani cuccát...habár már láttam a Tiédet, de hadd szóljak a Te tányérodról is egy gondolatot...miért jó, ha "szerelhető"?...csak azért kérdem, mert ezt úgy mondod, mintha ez nagy előny lenne!!...szerintem egy házifőző, nem főz annyit, hogy ennek bármiféle jelentősége lenne...mert ez max. tisztítás miatt lehet jó...vagy más oka is van??...a másik viszont amit észrevettem, hogy a terelő tányér túl messze van a "plafon-lemeztől"...ugyanis így körben, túlságosan nagy átmérő áll rendelkezésére a gőzöknek, hogy a felső csövön kimenjenek...

...a jó, (hatékonyabb) működéshez, ami a lényege a vízhűtéses deflegmátornak, szűk résen kell áthaladni a gőzöknek, mert így kényszerülnek a vízzel hűtött plafon alatt közvetlenül átsunnyogni:):)...ha belegondolsz, adott átmérőn jönnek be a pistóriusz tányérba és adott (cső) átmérőn távoznak...ha szűkre veszed a rést, az még így is nagyobb össz átmérőjű, mint a kimenő átmérő, tehát még fojtás sincs és az egész hűtött felület alatt, jobban eloszlik a pára és jobban tud érvényesülni a deflegmáció...

...ezeket csak azért jegyeztem meg, mert Te is a "tökéletességre" törekszel...

 

......még 1-centi sem kell... így hatékonyabb...

 

.........és azt sem

 

gondolom, hogy évi 50-liternél annyira elkoszolódna, hogy szét kelljen szedni... ...egyébként forró vízzel szoktam elmosni és ebből minden kicsorog...

 

......ez az alja belülről, összerakás előtt...

Előzmény: foxrudi (100930)