.ETNA. Creative Commons License 2014.06.28 0 0 4163

Igazán nincs mit, mindenki maga dönt, de azért azt láttad, hogy "lyme-arthritis"-ről magyar netes hírt nem is olvashatsz? Ennek - szerintem - az az egyszerű oka, hogy nálunk "lyme-kór" alatt fut, angolul pedig MAGÁNAK A BETEGSÉGNEK (értsd: lyme-kór) az elnevezése lyme-arthritis ... legalábbis így tűnik logikusnak, de ahogy írtam, - szerencsére - ebben a "kórságban" nem vagyok otthon:-)

 

Ha tehát a reumatikus fájdalmaid nem autoimmun eredetűek, csak a lyme-kór "szokásos" velejárója, ha kikezelnek az a lyme-ból (úgy ahogy), akkor ez is megszűnik. De mivel az erős immunrendszered elég sokáig harcolt (valószínűleg) a lyme-al, ahogy írtad is, esélyes lehet az is, hogy az immunrendszered működésében fellépő zavart is ez a végeláthatatlan küzdelem okozta és ezért támad (a lyme-on felül, azon túl) a saját immunrendszered a saját sejtjeid ellen (autoimmun). Ez a kezelés végére kiderül, a reuma faktor igen magas szintje még nem jelent automatikusan autoimmunt, de ha az anti-ccp is jelentős ... az már sajnos ... no de majd kiderül! Majd írj, hogy érzed magad, amikor már a kezelés hosszabb ideje tart ....

 

Az immunrendszerről sok minden olvashatsz Antal Vali oldalán, pl.:

http://antalvali.com/hirek/influenza-vedekezes-immunrendszer-termeszetes-erositese.html

Előzmény: Törölt nick (4159)