Bakancs4 Creative Commons License 2014.06.19 0 0 34257

Igen. így nehéz beszélgetni....

 

Valóban nehéz . Legalább megtudtam magamról , hogy összeférhetetlen , közösségromboló alak vagyok aki soha nem tett semmit a mopedautózásért és a mopedautósokért .

 

Soha annyit nem írtál erre neki, hogy bú.

 

Egyszer korrepetáltam a szomszéd gyereket -- azóta már felnőtt férf letti . Párszor átjött , nagyon nem ment neki több tantárgy . Aztán elmaradt a dolog . Hónapokkal később megtudtam , hogy nem bukott meg év végén . A következő ősszel egy turisztikai rendezvényen a gyerekeket kísérő pedagógusokkal beszélgettem , és az egyik tanárnőről kiderült  : Zsoltikának ő oktatja ( oktaná ) a történelmet . Mire én : nem akarok beleszólni a dolgába , de megítélésem szerint Zsoltika nem tudja kettesre a történelmet . Erre azt mondja : tisztában van ő a gyerek képeségeivel , valóban nem tudja kettesre , és soha nem is fogja tudni .  Mondom én : nem kellett volna megbuktatni ?  Akkor megmagyarázta : csak azt van értelme elhúzni , aki ennek hatására vagy a pótvizsgára , vagy az évismétélés során megtanulja legalább kettesre -- de egy bizonyos szint alatt nem kell semmilyen intézkedést tenni .

 

Ettől függetlenül volt reagálásom ezen ügyek valamelyikében is .