tomcat Creative Commons License 2014.06.19 0 0 153439

És aki elad egy Breitling, IWC, Zenith, Baume&Mercier ETA tokozást, azzal szemben megengedőek lehetünk? Ugyan már! Tudjuk jól, hogy ez egy marketing árazott és orientált piac.

Nem láttam amúgy olyan állítást sem az eco-drive, sem a kinetic leírásokban, hogy örökké tartanának. Nem is lehet reális elvárás. Pusztán a kényelemről szól: nem kell 1-3 évente menni elemcserére. Azt se felejtsük el, hogy szegény ország vagyunk, ahol a munkadíjak nagyon alacsonyak, egy elemcsere 1500 Ft egy átlag kvarcórában. A Lajtán túl, főleg az óceáon túl kicsit máshogy számolnak, az órás nem szakmunkás.

Pusztán kíváncsiságból megnéztem, hogy egy sokak szerint referencia Citizen E510 esetében mennyibe fáj maga a kapacitor. 19 és 39 dollár közötti árakat találtam a Panasonic Lítium-titán-oxid vs szén elektródás kapacitorokra.

Gyári kroki óraszíjat vettem az órámhoz 7 év után 89 dollárért, mert ennyi idő alatt elfáradt.

Miért bírná tovább egy kapacitor? És miért ne kéne elvinni egy órát 5-7 évente óráshoz?

Az örök élet, ingyen sör paradigma a Kétfarkú kutya párté (akiket amúgy személy szerint tisztelek).

 

tomcat

Előzmény: APT (153432)