stevie-13 Creative Commons License 2014.06.17 0 0 45742

talán Vratsa lesz a kiválasztott település

 

 

Vracának rettenetes a híre, olyan, mint nálunk Ózdé, csak lehetőleg még sokkal durvább :-(

 

Szóval Vracáról alapvetően lebeszélnélek, mint ahogy egy külföldit is, ha pont Ózdon akarna megszállni, "mert tetszenek neki a hegyek" *

 

Azt sem árt tudni, hogy Bulgáriának ez az északnyugati része egész Európa egyik legszegényebb régiója, ennek minden hátrányával (látható szegénység, lepusztult infrastruktúra, megélhetési bűnözés). Az egyik szófiai barátom arrafelé végez szociológiai kutatásokat, és egy egész estét sztorizott az ottani viszonyokról.

 

Amúgy "The crime rate is the highest in the regions of Vidin, Vratsa, Montana, Pleven and Sofia Region."

 

http://www.novinite.com/articles/157974/Bulgarian+Police+Vow+to+Finally+Tackle+Common+Crime

 

A nyelvet nem beszélő, a helyi körülményeket, szokásokat egyáltalán nem ismerő tengerparti turistaként én nem ragaszkodnék ehhez az útvonalhoz...

 

 

 

*Amikor én ezt még nem tudtam, egyszer megszálltam ott, és semmi különös nem történt (csak annyi, hogy a recepciós hölgy nem tudott már este pénzt váltani, ezért adott kölcsön húsz levát vacsorázni). Ez mondjuk Jugoszlávia bombázása idején történt, tehát 15 éve, és akkoriban nem nagyon volt B-terv Budapest és Szófia között autózni.

 

 

 

 

 

Előzmény: Miranka (45741)