-hitchcock- Creative Commons License 2014.06.15 0 0 4050

szevasztok,


samsung smart tv-t tervezek venni, olyat, amiben van a földi digitális mellett dvb-s2 tuner is.


a célom az, hogy a mindig tv ingyenes adói mellett nézhessem a digi tv műholdas csatornáit is ci+/kártyával (ha jól tudom, hivatalosan is van már műholdra is, legalábbis az ászfben szerepel). ha minden flottul menne, még egy astra1-et is rákötnék diseqc-vel.


a kérdésem annyi hozzátok, miután több órás keresés után se találtam választ, az áruházak staffjában meg nem bízom, hogy lehet-e olyat, hogy egy csatornalistában nemcsak egyféle forrás, hanem kedvem szerint rendezve több is szerepel?


tehát pl:

P1: M1 HD (dvb-t)

P2: M2 HD (dvb-t)

P3: M3 (dvb-s / thor)

P4: RTL Klub (dvb-t)

P5: ZDF HD (dvb-s / astra1)

 

vagy igaz a félelmem, mely szerint egyszerre csak egy tunert lehet használni? (azaz ha a műholdat választom, csak reset után tudok dvb-t-t nézni és forditva)


a másik kérdés, hogy van-e valakinek tapasztalata a digi műholdas kártyájával samsung tv-ben?


a harmadik meg annyi, hogy a diseqc 1.0-t támogatja-e az egyszeri dvb-s-es samsung?

 

ha a fentiek nem mennek, tudtok-e ajánlani olyan tv típust, márkát, ami ezeket tudja? őszintén szólva az évek során nagyon meguntam a set-top-box hegyeket...


köszönöm szépen a választ!