rézműves1 Creative Commons License 2014.06.12 0 0 100044

...pályinkás jó reggelt...

 

...gratulálok Snapszinak a 100.000.-ik hsz.-hoz és egyértelmű, hogy ez Őt illette...ez az országos fórum az Ő hathatós, szakmai segítségével, nem kevéssé járult hozzá, a régi rossz, több évtizedes, cefrézési és főzési beidegződések megváltoztatásához, aminek nagyszerű következménye, hogy ma már sokkal jobb az otthon főzött pálinka minősége, mint azt még pár éve is remélhettük volna...

...ehhez további jó egészséget és jó főzést kívánok neki...

 

...a Nabiti-féle módosított "rettenetes" gyümölcs aprító, amióta megismertem és használom, szerintem a cefrézés egyik leghasznosabb segédeszköze...

...kicsit egyszerűbb és könnyebb is elkészíteni, mint az eredeti háromágút, de a 3.000.-

körüli fordulatnál ugyanolyan "rettenetes" a hatásfoka...

 

...én 100-as belső átmérőjű karikákat 6-os húzott anyagból tekertem, mert annak nem kell nagyon erősnek lenni, hiszen csak annyi a szerepe, hogy a pengék ne vágják ki a hordó oldalát...a függőleges pengék 120mm hosszúak...a vízszintesek kiköszörülés után, propellerként megtekerve...a szára 10-12-es anyagból...én egy 87-centis 12-es krómozott szárat találtam és ebből lett...a hosszú szár a nagy hordóban keverésre is alkalmas, meg az epercsumákat és a cseresznyeszárat is nagyszerűen összegyűjti...

 

.........mint a "Jóker", mindent visz...

Előzmény: körte51 (100038)