GavrosN Creative Commons License 2014.06.12 0 0 56195

Sziasztok!

 

Az alábbi probléma megoldásában kérném a segítségeteket vagy ötleteteket a megoldásra: 

 

Adott egy 2001-es Xsara kombi. Eltört a bal első rugója, amit sikeresen ki is cseréltem, azonban a csere után elkezdett "ropogni" ez a rugóstag.

 

A ropogás akkor jelentkezik mikor a kormányt teljesen kitekerem balra. Az utólsó 3-4 cm-en roppan egyet (vagy kettőt). A roppanás oka, hogy a kormánymű fordítja az agyat és vele együtt ugye a gólyalábat is, ám az utolsó pár centin a toronycsapágy-rugótányér-szilent combó nem fordul tovább, így csak a rugó tekeredik, ami roppanó hangot ad ki. A toronycsapágyat már kicseréltem (ugyan szétszedve hiba nem látszott rajta, de hátha terhelés alatt mégis megszorul) de a tünet maradt. 

 

Már azon gondolkodtam, hogy talán csak egy irányba szerelhető be a rugó és én pont fordítva raktam? Olvastam itt korábban olyanokat, hogy a szilentet fogó három csavar közül talán a középső rövidebb és azok felcserélése okozhat problémát, de az enyémnél mindhárom egyforma hosszúságú. :( 

 

Esetleg valami ötlet vagy megoldás valakinél?

 

Előre is köszi!

by

I.L.