gurabli Creative Commons License 2014.06.07 0 0 4654

Nem vagyok egészségügyi dolgozó, csak egy nagyon közeli és jó barátom egy kiváló orvos, tőle igen csak sok mindent tudok. Meg elég sokat foglalkoztam is a témával, tudok már ezt-azt:) És tavaly volt két térdműtétem is, keresztszalag szakadás miatti pótlás, ami elég komolynak számít, ott elég sok mindent megtanultam, megismertem, átéltem (pl. a drain-csöveket, stb). Egy szó, mint száz, amit írok, azt az orvosoktól tudom, vagyis nem kuruzslás:) Ez persze nem azt jelenti, hogy akár egy orvos is, egy fórumon keresztül érdemben tudna egy állapotról nyilatkozni, max ezen a szinten, általánosságban. Panasz, gyulladás, láz, rosszullét, váladékozás, stb. esetén mindenképpen keresni kell az orvost, minél rövidebb időn belül! Ezt nem is neked, hanem mindenkinek írom, hogy ilyen esetekben jobb a konzultáció, mint itt a fórumon tanácsokat kérni. De reméljük senkinek sem lesz ilyesmire szüksége!

 

Emígy annyiban érint, hogy van egy jó közepes lágyéksérvem, amit a sport miatt már a térdsérülésem előtt is halasztgattam, illetve most is, de most már eljött nagyon az ideje, hogy túl legyek a sérvműtéten, mert már fájdogál is néha, de legfőképpen határozottan zavar a mindennapokban. Magától meg persze úgysem múlik el. Ha túl leszek rajta, akkor kezdhetem végre a rendes rehabilitációt a térdemmel, mert most már egy év alatt elértem arra a szintre, hogy nem elég a futás, intenzívebb edzés kellene, csak ugye ebben határozottan hátráltat a sérv. De a minél rövidebb munkahelyi kihagyás és a gyorsabb, fájdalommentesebb felépülés reményében mindenképpen laparoszkópiával szeretném elvégeztetni én is és ez egy kicsit megnehezíti a dolgot, mert elég kevés helyen végzik OEP-támogatással. A térdemet műtő kiváló sebész meg tudná csinálni, de a kórház, ahol dolgozik nem támogatja a laparoscópiás módszert annak magas költsége miatt.

Előzmény: Varga József 69 (4653)