Varga József 69 Creative Commons License 2014.06.07 0 0 4649
Ja, igen, ami kimaradt: A második és harmadik napon is mennem kellett a kötözőbe. Az egyik nap a jobb oldali, a gyakorlatilag üres, a második nap pedig a véresebb csövet és tartályt távolította el a műtétet végző doki. Ez utóbbi iszonyatosa fájt, amikor kihúzta.... Kb. 10 cm mélyen volt behelyezve a hasból ferdén lefelé a műtött sérv irányába.. Mint megtudtam, komplikáció lépett fel a műtét során, egy ér megsérült az egyik cső bevezetésekor, ami komoly belső vérzést okozott, ezétt kellettek utóbb a csövek és tartályok, hogy a felgyülemlő vér és váladék kivezetésre kerüljön. Tehát ez a hasban csövek verzió normál esetben valószínűleg nem részei a sérvműtétnek... Ezt a bevérzéses alhasi területet itthon is jegelnem kell, az utasítás szerint 5 napig.
...És hogy mitől is alakulhatott ki ez a sérv nálam, arról is érdemes szerintem egy-két dolgot megosztani... Több évtizede járok konditerembe, jó régen valóban nagy súlyokkal edzettem, mégsem kaptam sérvet. Akkor most mitől? Úgy godolom, hogy a 20 kg-os súlyzótárcsával való felüléseket nem tolerálta szervezetem. A doki szerint fejlett, erős izomzathoz fellazult érredszer és kötőszöveti állomány párosult. Ezt pedig az időszakosan beszedett szteroid tbt-ák okozták. (folytatom...)
Előzmény: gurabli (4648)