bepi81 Creative Commons License 2014.06.02 0 0 230

Köszi. Otthon van a kis jegyzetem a táskában, de ha jól rémlik, 7.1-8-9,5 körül.

Meg ez a film "csak" egy Fomopan ISO200-as FF tekercs, inkább alapszintű, általános célú, most Kodak van benne, elvileg ennek a szemcsézettsége finomabb, és jobb minőségű a film is a Fomonál. Tanulnom kell még a használatukat, mert több olyan kocka is volt, amit valamiért elrontottam, sötét lett, vagy éppen világos (nem megfelelő rekesz választás, túl világos háttér, stb.). Más dolgokra kell az exponálás előtt figyelni, mint a digitálisnál, mert csak utólag látom meg az eredményt. Ezért is léptem meg a technikai "downsizing"-ot, hogy a filmmel tanuljak meg fotózni. Rengeteg összetevős a filmes fotózás, szinte mindentől függ az eredmény milyensége: nem mindegy, hogy mikor, hol, mit fotózok, milyen értékekkel teszem azt, hogyan van állítva a vaku, milyen filmre exponálok, mennyire "friss" az előhívó vegyszer, ki-hol-mivel végzi a nagyítást és milyen papírra... :-))) 

 

De ez a szép benne és ezek miatt fog az ember valóban megtanulni tudatosan fotózni, nemcsak gombot nyomogatni. Át kell gondolni, mit hogyan fotóz meg az ember, nekem EZ tetszik, holott, a mai technika ettől nagyon különböző irányba terel minket (minden szoftveresen van beállítva, a 3 éves fiamnak is csak annyi dolga van, hogy az iphone-omon nyomogassa a kijelzőn az expo gombot, máris kész a fénykép :-))) ). Ez nekem olyan, mint másnak a horgászat. Ehhez van türelmem, ebben látom a  hosszú távú hobbimat, ez kapcsol ki.

Előzmény: pater68 (229)