joevagyok68 Creative Commons License 2014.05.21 0 0 72981

Udv az Uraknak !

Egy -amator- kerdesem lenne...de mint tujuk a ferl nem tett kerdes a legrosszabb kerdes.  :-) 

 

Elektra beckum hc260 van -e valakinek....aki titkolja/nem irt eddig rola ? /akit kidobott a kereso annak mar irtam privatban/

Vagy nincs neki, DE otlete lenne az alabbi problemaval kapcsolatban...azt IS mekoszonnem.

Tehat . mint masr azt korabban irtam - par eve vettem egy ilyen gepet egy oreg asztalos megszuno vallalkozasabol.

Mar akkor is akadt/szorult/nehezen volt tekerheto a vastagolo allito karja....de nem igazan kellett tekergetnem, mert altalaban 5-6 cm kozott hasznaltam...azt is ritkan...
Ha neha szorult, kitakaritottam/kifujtam a 'menetek kozul' a forgacsot es jo volt.
DE most 15 cm es gerendat kellett volna gyalulni, tekerve 10 cm kornyeken megakadt, majd egy kicsit eroltetve 'kattant' parat....annyiba is hagytam akkor. Most vettem eszre delutan, hogy a vastagolo asztal nem parhuzamos.az egyengetovel..van benne vagy 3 mm a ket szele kozott...lehet atugrott a lanc ? /alaneztem es lattam, hogy lanc koti ossze a ket oldalt-4 menetes izet/
Lehet azon allitani valahogy ? 

Lehet mar korabban is 'atugrott' a lanc es azert ment nehezebben...

 

Amugy ezt a reszet a gepnek kell/lehet/tilos kenni ?

Karbantartasa mibol all/na ?

Bocs az amator kerdesekert..de valahol csak el kell kezdeni. :-) 

Elore is koszi...