Aranyossy Csaba Creative Commons License 2014.05.17 0 0 60753

szia,

nem tudom hogy jön a kérdés a hozzászólásomhoz, de sajnos arra választ adni sem tudok, mivel nem foglalkoztam még mélyen ezekkel a rendszerekkel. Az tett be nekem végleg amikor az EU kib.ax.ta az extraváomt a kínai napelemgyártókra mert féláron kínálták az olyan teljesítményű és hasonló minőségű(!) a termékeiket. Valmaint, mert az egész napelemes mizériának lehúzós szaga van és inkább magamnak építek mindent amit lehet, (abba ráadásul tervezett elavulás sincs). Az a baj, hogy úgy működik az összes technológiai (és esetleg környezetbarát) újítás, hogy a gyártó kiszámolja, hogy te mennyit takarítanál meg vele a hagyományos megoldásokhoz képest és úgy lövi be a kereskedelmi árát, hogy csak egy kicsivel, max 20-30 százalékkal járjál vele jobban és csak sok év múlva, miközben ő pedig extra (7-800 százalékos) profitra tesz szert... Na ilyen elvek alapján a ki.b.ax.ott életbe nem fognak soha elterjedni az alternatív és környezetbarát rendszerek, amikor azokat töredéke kereskedelmi áron is árulhatnák szép nyereséggel (bár itt még más meghatározó erők is ellenjátszanak). Nanotechnológia ide vagy oda, nagy tételben szaréhugyé hozzá lehetne vágni az emberekhez a napelemrendszerket is, úgy mint a ki.bax.o.tt (egyébként számos csúcstechnológiákat felvonultató) okostelefonokat...

 

Szóval én inkább megépítem/átalakítok magamnak minél egyszerűbb és olcsóbb előállítást, üzemeltetést és karbantartást szem előtt tartva, mégha el is marad a hatásfoka a saját szerkezeteimnek, nemhogy bebukni nem fogom a befektetést, de már rövid távon, akár néhány hónap alatt megtérül és utána évekig, évtizedekig "termel". Az alkotói sikerélményről, illetve a világ les.za.rásának kvázi élményéről (függetlenség, önrendelkezés) nem is beszélve.

Előzmény: Mutual Friend (60752)