Töck Jenő Creative Commons License 2014.05.17 0 0 60746

Néhány észrevételem Pakssal kapcsolatban. A napelem jó, ha süt a Nap. Áram éjjel is kell. A napelem a környezetet nem terheli, csak a gyártása. Paksot az a csoport támadja akinek érdeke, hogy ne vegyünk az oroszoktól atomerőművet venni. Szórend nem biztos hogy jó. Paks még ma is a világ (!Ö legbiztonságosabb atomerőműve. Annak idején nagyon távolról volt nagyon halvány ismeretem az épitésről. Magától szovjet erőmű mág nem robbant föl, Csernobilban ki kellett hozzá kapcsolni az összes biztonsági rendszert. Amerikáról már nem mondható el ugyanez, csak szerencséjük volt, hogy a túlszaladt erőmű elsülyedt a melegtől és kifogyott a tüzelőanyag. A napelem élete nem hosszú, talán 15 év. A tönkrement napelem az viszont veszélyes hulladék (nem is kicsit). A megélhetési zöldek támadják az atomerőművet, de a szénerőművek fokozzák az üvegházhatást, a nagymarosi erőmű környezet kárositó (tényleg az, annak idején a vizügyben dolgoztam, a Dunántúl talajvizrendszerére egészen Oroszlányig és Tatabányáig kihatott volna), szél vagy van vagy nincs. Az első szélerőműveket még hálózatról betáplált árammal kellett fékezni nagy szélben, most nem tudom hogy áll ez a dolog. Marad az, hogy lemondunk a villanyról és ülünk a sötétben, mert az erdőket is védeni kell, tűzrakás kizárva.

Előzmény: R.I.P. Brian (60743)