Ybasc02 Creative Commons License 2014.05.15 0 0 7565

"Azért írtam hogy ez egy másik képlet, amiben az ajtón át kisugárzott hőt is beszámítod.

Mi nem érthető? "

 

Az a "másik képlet" az a Te képleted, és úgy értelmezed ahogy te akarod.  

 

"Az üvegablak meg a tűztérhez tartozó funkcionális egység, feladata  van egy pár, de nem köthető semmilyen szempontból sem a "hőkiemelés" fogalomhoz.

Az hogy hőt ad át a környezetének, az egy dolog (a kályha minden része ezt teszi ha akarod ha nem), de nem azért gyártanak ajtót hogy radiátorként fűtsön (akkor sem ha azt is teszi)."

 

Elárulom csak neked, hogy  történtek kimutató kísérletek akkreditált laborban hogy meghatározható legyen a tűztér ajtó üveg felületén egy réteg illetve két réteg üvegezéssel használva , esetleg még légöbléttissel is ellátva hogy milyen "veszteségek", hőátadás jöhet létre az üveg felületén  W/m2/égési ciklus. Az ajtókat is a célnak megfelelően kell megválasztani.

 

Mi nem érthető ? :)

 

 

"Én megtanultam írni, más is tanuljon meg olvasni".

 

Az igaz, írni tudsz bármit, olvasni is...szelektíven , értelmezni szintén... itt az egyik példa :-) 

 

"A tűztér hőfokkal kapcsolatban kérdése: hogy ki és mivel mérte meg a sok száz fokot (8-900 C fok kb.)

Ha mégis sikerült akkor az a kérdése hogy milyen belső burkolata van a tűztérnek, mert a gyár az adott termékekre megadja a paramétereket és a boltokban kapható samott téglák nem erre vannak kalibrálva."

 

Szerintem már nem bórban kéne nyomjuk hanem szkanderban... nincs harag :-)

 

https://www.youtube.com/watch?v=zkO5PaqvGrk

 

 

 

Előzmény: elemzo9999 (7562)