vadtas Creative Commons License 2014.05.13 0 0 34865

Hello kicsit soká kapcsolodtam vissza, én még decemberbe a feltörés előtt lekaszáltam a lucernámat karácsonykor, mert szépen megnőtt a sok eső meg a jo idö miatt, nem volt rekord meleg, de amit hazavittem mindenütt ki volt teregetve, járta a levegő, és olyan széna lett belőle, el se hittem volna. Én ugy oldottam meg, hogy a tornácon felállítottam 4db 2 ágú létrát a 2 végén, és a fokokra tettem keresztbe akác stámfákat (ezzel vannak a tehenek elválasztva egymástol az istálloban, de ha van erősebb fád azzal is meg tudod oldani), ezekre pedig sima kerítésdrótot húztam ki mert még tavaly hoztam a méhtelepröl 2 nagy tekercsel hogy egyszer jo lesz valamire. a 2 rész között el lehetett járni. De ha ez nincs nem kell megijedni keresel otthon rácsokat amik vannak, és kiteszed valamire, a lényeg, hogy NE ÉRINTKEZZEN A FÖLDDEL, és ha sok az eső lehetőleg fedett helyen legyen, de a levegő jol járja, mert alulrol is felnyersül, és ha nem járja a levegő elkezd taknyosodni. Erre kb egy arasznyi vastagon szellősen szord rá a lucernát, kicsit több melo, de zölden szárad, és nem égeti ki a nap a fehérje egy részét belőle. vagy legközelebb nézz időjárás előrejelzést kaszálás előtt, és igazodj hozzá.

Előzmény: Chezulu (34853)