didyman Creative Commons License 2014.05.08 0 0 131377

Urak, ki tud valamit az utóbbi napok, hetek win 7-es slágeréről? "Valami" (állítólag a WU egyik soros frissítése) elkúrja valószínűleg a registry system ágának jogosultságát, ami miatt az automatikus frissítés beragad, rendszervisszaállítás nem működik, hw-eszközök telepítése-frissítése meghiúsul, mind-mind access denied hibával. A hetedik gépet regisztráltam ma ezzel a jelenséggel szűk egy héten belül.

Komolyan mondom, meg fogok térni. Kezd egy rossz vicc lenni, amit az MS művel az utóbbi időben a szoftvereivel. A mai második sztori az a .net 4.0-t igénylő alkalmazás, mely Win8 alatt az abban meglévő 4.0 ellenére a 3.5 telepítését kéri a rencer szerint (W7-en meg megy a cucc a 4.0-val). Ez túl azon, hogy meglepő és mulatságos, úgy történik, hogy mint bekapcsolható opciós ficsőr, jelen van a 3.5, ámde csak úgy félig-meddig, le kell azt töltenie a w8-nak. Mert csak. Ezokból elérhető, önálló letöltés nem is létezik hozzá, csak így, beépítve mehet fel érte a netre és szedheti le. Hát a kedves büdös kurva életbe, kérdezem én, miért? A bónusz kérdés, mely régóta foglalkoztat: Miért lett az indítópult (de csak az!) tartalma átpakolva az eddig bevált és kiváló msconfigból a feladatkezelőbe? miért baj, hogy ott volt? Miért logikus a feladatkezelőben, ahol ráadásul csekboksz helyett kiválaszt-opció-kiválaszt megoldással lehet letiltani bármit is?

Na, szóval kedves Gorcsev és Lócsemi, a végén még megtérülök. :-D