vadtas Creative Commons License 2014.04.29 0 0 34658

Mint korábban irtam szerintem Foszfor és kálcium hiánya lehet, mert a tejjel sok kioldódik az állat szervezetéből, és ha nem megfelelő a takarmány foszfortartalma akkor bizony előjöhet bénulás. Akkor is kialakulhat kálcium hiány ha abbol nagyon sok áll az állat rendelkezésére, ügyelni kell a megfelelő Ca-P arány meglétére. Az érték minél kisebb annál jobban hasznosulnak. Gondolom nincs étvágya sem, de legalábbis erősen lecsökkent. Adj neki korpát valami lédúsabb kajára olyanra amit szeret, hogy hozzátapadjon, és megegye, és ha van kérjél valami tehenes ismerősödtől egy kis AP-17-et, vagy MCP-t szerintem biztos van neki, a marhánál a laktáció elején amikor hirtelen megnő a tejhozam elég gyakori jelenség a bénulás. Egy kiskanállal elég egy tehénnek, egy pár nyulnak is elég kell legyen, tuladagolni nem tudod, nem kell megijedni, csak annyi szivodik fel amennyire szükség van a többi kiürül. De még lábra állítható, ha van étvágya, csak kb 4 oránként forgatni kell egyik oldalárol a másikra, nehogy tüdőgyulladást kapjon, vagy elsárvizesedjen. Az MCP vízoldható, az AP-17 ben is van mcp, de mellette van még CaCO3 ami nem oldodik vizben. Ha iszik én adnék neki, el nem rontja, és ha beválik, nem árt a többi anyának sem adni egy keveset. Lehet felétek gyengébb a talaj és nem tud elegendő P beépülni a növényekbe. Akkor ajánlatos egy kis korpát adni nekik, mert köztudott, hogy serkenti a tejtermelést, és magasabb a p tartalma. 

Előzmény: Rózsika :) (34655)