zoncsi Creative Commons License 2014.04.28 0 0 49802

Tervebe vettük tegnapra Ildikómmal, hogy csinálunk valahol egy középhosszú karikát, és rögvest javasoltam, hogy akkor csináljuk meg a T100 "ajándékhurkot". Csak késő délutánra sikerült elindulni, mert mindenféle házkörüli fűnyírási kötelezettségek visszatartottak, de aztán 4 körülre felértünk a Kisrigóhoz - már talpig akcióruhában.

Még sosem csináltam meg ezt a kört, mert bár ugyan egyszer Vajda Anitáékkal nekivágtunk, de tudtunkon kívül 2 különböző és más verziójú itinerből próbáltunk tájékozódni, amiből nagy tévelygés lett. Most nem tévedtünk el. Hát nagyon jól tettem, hogy "végigfutottam" ezt az útvonalat még a T100 előtt, mert így volt esélyem élvezettel befogadni a látottakat. Szerintem az ország egyik legszebb kanyarja ez. Az Apátkúti-völgy fantasztikus látnivalókkal szolgál. Aztán Visegrádon lehet gyönyörködni a Duna-kanyarban, majd amikor ismét beleveti magát az ember a vadonba, izgalmas egynyomvonalas ösvény veszi kezdetét jó ki mászásokkal. No ezt majd szűk 2 hét múlva nem biztos, hogy élvezni fogom, de most csodajó volt itt futni! Ha valaki még nem volt erre, (létezik egyáltalán ilyen ember rajtam kívül itt?? :) az menjen és győződjön meg, hogy nem túloztam! :)