Aldric01 Creative Commons License 2014.04.28 0 0 22024

Igazad van. Nekem a brigg motoros fűnyíróm 26 éves. A kasznit cseréltem rajta, de nem azért mert elrohadt, hanem azért, mert csak kidobós volt. Vettem egy fűgyűjtős mtd házat 5000 Ft-ért, a gazdája odaadta, mert 1 év után meghalt a motorja. Így 4 éve a motor a másik házzal üzemel. 1-2 évente cserélem az olajat, a szűrőt tisztítom és kész. Ennyi a karbantartás. 2 éve volt szerelőnél, de nem volt baja, csak gondoltam nézze át. Végig ott voltam, tisztogatta a karburátort, meg megnézte a berántót, stb. Azt mondta, hogy nagyon jó állapotban van, sok új típusú motor  1-2 év után sokkal rosszabb állapotban van. Remélem kitart még egy darabig. Mellesleg agyonhasználva nincs 2 hetente nyírok vele kb. 300 m2-t. Ezen felbuzdulva egy robi 52 is beszereztem, ami egyenlőre nem üzemel, de már nekiálltam, hogy használhatóvá teszem.

Gáztűzhelyem 16 éves, éppen csak nem hülyézte le az asszonyt a gázszerelő, hogy minek cserélné ki, nincs semmi baja, ezek az új tűzhelyek 3-4 év után rozsdásodnak. Szinte minden szakember a saját szakterületéről ugyanezt állítja, az újak nem minőségiek. Az autószerelők szerint 2000 utáni autók nem jók. Nem tudom mi lesz velünk, ha a régi gépek elkopnak, tönkremennek. 16 éves toyota avensis-emen eddig csak égőt és a vezérműszíjat a görgősorral, illetve silenblokkot kellett cserélni. Decemberbe vizsgázott. Barátom avensis-e 4 évesen úgy tönrement, hogy közel 1 milliót költött a motorra és egyéb apróbb dologra.

Előzmény: Gokartos (22007)