taormina001 Creative Commons License 2014.04.24 0 0 17009

Mégegyszer erröl az örökzöld témáról: mire jók egyáltalán a nem fölszívódó szerek?

Én azt hittem csak arra, hogy azokat a kártevöket, akiket személyesen eltalálok vele, kiirtja. De itt régebben azt írtátok, hogy tartósabban is megvédi a növényt az eljövendö kártevöktöl. Nos, én a hétfön permeteztem kontakt gomba és rovarölökkel, azonban kedden esö volt. Akkor most vége a védelemnek, kezdhetem elölröl az egészet? Vagy már megtette a kívánt hatást?

Ezek a méregdrága fölszívódó ampullás szerek nekem nem jók, mert sose tudok egyszerre annyit elhasználni. Igaz, hogy a poroknak meg az adagolása kilátástalan föladat, de mióta a tanácsotokra vásároltam gyógyszermérleget, ezt is megoldottam. Az egész permetezés téma azonban továbbra is olyan nekem, mint az orosz rulett. csak úgy csinálom, de minden meggyözödés nélkül, hogy a tetteimnek bármilyen befolyása lenne a kártevök megjelenésére vagy meg nem jelenésére.

 

Tudja valaki véletlenül, hogy a Ciperkill nevü szer jó-e valamire és hogy kontakt vagy fölszívódó?