murmis Creative Commons License 2014.04.23 0 0 113142

Sziasztok!

Nagyon rég írtam itt a topicon, de olvaslak benneteket szinte minden nap, ha csak tehetem. Most is azt gondolom, nagyon színvonalas topic, nagyon színvonalas emberekkel. Természetesen sokat gombázom, de sajna az időm nem nagyon engedi, hogy sűrűn megosszam az élményeket. Egyre „biztosabb kézzel” gombázok, de vannak érdekes, elgondolkodtató „találatok”. A mai is az volt. Többé-kevésbé címre mentünk,  tövisaljagomba hegyek, ez eddig oké.  Annyi volt, hogy tudni kellett abbahagyni, a kosár tartalma kb. negyed óra termése. :-) A házunktól 250 méterre! Visszafele viszont találtam egy lekaszált füves területen egy érdekes gombát. Azaz szerintem érdekes időben növő gombát. Ez egy árokpart, ezen az oldalon fa sehol, csak egy-két bodzabokor. A talaj inkább agyagos, igazi zalai. J Az én tippem a csoportos álpereszke (Lyophyllum decastes). Illat nem igazán jellegzetes,  kb. 10 cm példányok, 4-5 cm kalapátmérő. Sokan vannak ott, főleg 5-6-10 db –os csoportokban, de vannak különálló példányok is. Ha jó a tippem kérdem én, áprilisban? Szerintetek? Légyszi írjátok meg, hogy szerintetek jó a tippem?

Az alsó két kép a tövisalja „hegy”!:-)