Törölt nick Creative Commons License 2014.04.23 0 0 547722

Van itt több kapus is, talán Apus?

 

Felemás volt a mai produkciója, mert tényleg bravúrjai voltak, ziccereket védett, de a kapussors ilyen. Hiába vannak bravúrok, az első gólnál sajnos a serdülő szintet sem érte el, amit csinált. Elképesztő volt, és azon úszott el az előnyünk.

 

Egyébként a kapuból kifutás nem egyszerűen annyi, hogy ha van egy jó kapusedződ, akkor az megtanítja és kész. Persze sokat lehet fejleszteni, de ehhez ugyanúgy kell egy alap tehetség, érzék, mint mondjuk egy csatárnál hogy mennyire érzi a kiugratásokat. Roppant jó ütemérzék és óriási magabiztosság kell hozzá. Pluszban jó térlátás, jól kell tudni kiszámolni a labda ívét, az ellenfelek helyezkedéséhez képest. Jó ütemérzék, jó döntés (robbanni a labdára), magabiztos végrehajtás. Ez a kulcs. Ennek egy része nem tanulható. Épp ezért, én nem hiszek abban, amit itt is sokszor olvastam, hogy "bezzeg, ha Kakas lenne a kapusedző". Persze, biztos többet tanulhatna tőle, mint Tonótól, aki maga is katasztrofálisan mozdult ki a kapujából, de igazán jó akkor sem lenne. Nekem ez a véleményem.

Előzmény: KRIPO.67. (547714)