Törölt nick Creative Commons License 2014.04.22 0 0 71787

Asszem apósom azért mondta ezt a két szélső kapcsolásos dolgot, mert 220-as gépet is hajtott erről az aljzatról, és ahhoz úgy volt bekötve a csatlakozó.

Én is használtam anno 220-al és 380-nal is, csak amióta elpasszoltam a régi gépeket, azóta ez az aljzat teljesen kihasználatlan volt és már nem emlékszem, pontosan hogy is ment.

 

Igen, ezt a csereberés irányváltást tudom, csak azt nem tudtam, hogy két fázisnál véletlenszerű az elindulás.

Mondjuk most elég konzekvens volt, mindig balra indult, aztán meg váltásnál majdnem leugrott a munkapadról.

 

Nem a billenőkapcsolós megszakítók vannak beépítve, hanem a régi nyomósak, és előfordul, hogy hiába nyomom be egyszerre, valamelyik kiugrik, és mire észlelem és reagálok, már elindult két fázissal.

 

Természetesen mindig áramtalanítottam babrálás előtt - legalábbis ma kivételesen egyszer sem feledkeztem meg róla.

 

Akkor legjobb lesz, ha minél előbb kerítek egy háromfázisú kapcsolót, esetleg újabbakra cserélem a megszakítókat, szerintem van itthon három egyforma 16-os.

 

 

Előzmény: Paco155 (71783)