Balthazor Hellman Creative Commons License 2014.04.21 0 0 19937

A fogyasztásmérőm szerint 5,9-et evett... a legmagasabb +15%-ra állítottam, így csal 1-3 dl-t... egy kicsit elkeserítő, hogy a gyáriak ekkorát akarnak hazudni, vagy ennyire sz*r az itthoni gázolaj?

 

Elvileg most hibátlan az autó. Ennyit tudott a Shell és OMV (kb 60-40%) teletankolás után felmutatni.

 

A benzinesekről egy adatom van a kétliteres motorral az pedig a 11 liter körüli városi (hidegen indul, sokat áll a lámpáknál) fogyasztás. A dízel ezt 8,5-9 literrel oldja meg még télen is. 

 

Lehet jobban jártam volna egy 1.8-as benzinessel, nem tudom. Most jött ki először úgy az útiköltség hogy az a benzin-gázos Octaviámmal vetekszik.

 

Mindenesetre a számolgatás alapján a 940 km hatótáv reálisnak nem is tűnik, a 800-850 km a biztonságos tankolásig egész jó érték...  Tervbe van véve a Garda tó 6 hét múlva. akkor meglátjuk mit tud az osztrák gázolajjal kezdeni. A múlt nyáron a 6,6-osátlagot tudta az autó kicsit magasabb sebességnél a magyar Shell és az osztrák BP kútról tankolva...

 

A lentebb olvasott 7,2 -es átlagot kicsit nehéz megemésztenem, mert:

Az Octavia 1.6-osa benzinből 70.000 km-es korában 6,8-6,9 körül evett autópályán 175-ös!!!! abroncsokkal. 4 személy + csomagok. kb a 120-125 m/h-t tartva. Egy 1.4-es Kia Ceed 140-es tempóval 7,5-7,8 at eszik autópályán. Ezek a Mazda 5-höz képest jóval kisebb kombik.

Édesapám Ford Focus I dízele (90 lovas nem TDCI) országúton 6 liter alatt, autópályán 6 litert eszik...

 

A 7,2-es átlagot keveslem egy ekkor autótól.

Előzmény: Mazda5 2.5 (19934)