zil-130 Creative Commons License 2014.04.20 0 0 174064

A régi.és akkor is márkás gépek rohadt drágák voltak,az akkori viszonyok között is.Csak egy példa rá:Husi 281xp gépemet/biztosan ismered a tipust/annó 89-ben harmincezerért vettem,raktárfelszámolás miatti végkiárusitáson.Örűltem neki,mint majom a farkának,mert a kis negyvenes Husi akkor kb ilyen áron volt.Na akkor számoljunk,mit érne az a harmincezer mostanában...Volt módom régebbi,és uj gépeket javitani,és használni is,de ez a tendencia,ami egyre erösödik mostanában,nem tetszik nekem.Szinte félidős gépek,normál használat mellett,meglazul a csapágy a fötengelyen,mert tömörödik az anyaga.Nem baj,mert igy könnyebb szétszedni,nem szorul,a márka hazai föszervizese szerint.Miii?Meg hasonlók.Uj,tényleg jó gép légszűrője drasztikusan átereszti a port,de nem baj,a gari időt igy is megfutja,utána meg "pingvinezés".Persze vannak igazán jól sikerűlt gépek,meg kevésbé jók,sőt igazán elcseszettek is vannak,márkanévtől függetlenűl.Meg vannak gépek,amik személy szerint nekem jobban tetszenek,valahogy "jobban passzolnak a kezembe",mások meg nem annyira tetszenek.Nekem annó nagyon tetszett a Stihl 028,pupos dugós,elektronikus gyujtásu,láncfékes változata/ugy mondom,az az igazi STIHL/,ellenpélda a Husi negyvenes,/bár elismerve,hogy használható gép/,na az nem jött be annyira.Megrázom,még holnap is mozog...De ezek egyéni izlés  dolgai,nekem bejön,másnak nem.

Előzmény: kioritzecho (174059)