CsThomas Creative Commons License 2014.04.20 0 0 21876

Figyelj Kolléga. Az illető emailt írt, szinte azonnal, de bőven korábban nálad, hogy kell neki. Aztán másnap, azaz szombaton megkért, hogy csomagoljam be és küldjem el. Az árát pedig előreutalja. Ezek alapján nem a levegőbe beszél, úgy gondolom. Persze ez akkor fix, ha itt a pénz. Ha megfigyeled 11:09-kor írtam ki a fórumra. Te 23:04-kor írtál feltételes módban, hogy foglalnál, továbbá nem tudtad, hogy jó e neked, hanem tőlem kérdezted. Én minden adatot leírtam, a többit neked kell tudnod, mérned. A Te géped nálad van, én honnét tudjam, hogy mekkora a kihajtásod átmérője. Csak a neten tudtam megnézni, de ha nem jót néztem, engem ne szidjon senki, mindenki maga tudja, hogy mire mit akar venni. Mint olvastad, nekem Robi 66-om van. Az, hogy előre mersz utalni, vagy sem, az a Te dolgod. Aki utánvéttel küld pl neked és időközben meggondolod magad, akkor az eladó bukott 1690-2200Ft-ot, mert visszaviszi neki a posta és ő már kifizette a feladás díját. Ezeket a dolgokat nyilván ismered. Amúgy mit foglaltál??? Akkor foglalsz, ha elküldesz 10-30% foglalót valakinek. Utána meg rövidesen kifizeted az egészet, vagy ha visszatáncolsz, buktad a foglalót. Szóban mit foglalsz.... Ki tartogat bármit is, ha más azonnal megveszi személyesen, vagy azonnal átutalja a teljes árat. Te kinek adnád el? A biztos vevőnek, nem? Meg szerintem mindenki annak adja, aki fizet és viheti így, vagy úgy. Nem tartogatok senkinek semmit, de akinek kell, kifizeti és viheti. A lehetőség adott, én ilyenen nem vitatkozok senkivel. Menjél személyesen a cuccokért, ha neked az ad biztonságot. Nem csak itt hirdeti a cuccát aki el akarja adni, hidd el. Mindenki annak adja, aki elsőként fizeti. Ezért nem kell zrikálni a másikat, semmi jogod hozzá. Írtam, ha netán nem kell az előző érdeklődőnek, akkor a Tiéd lehet. Azt is írtam, hogy jövő héten derül ki, hogy az elutalt pénz megjött e. Mivel ünnep van és nincs banki nyitva tartás. Ha az előző ember utal, akkor az övé lesz, mert előbb jelzett és előre utal. Te nem utalnál előre amúgy sem. Kértem, hogy írj emilt, mert nem vagyok fórumon mindig, de mailt azonnal tudok küldeni, hogy mi az ábra. Talán a többiek is osztják álláspontomat, ha épp olvasgatnak. Ennél korrektebb nem tudok lenni.

Előzmény: Kis Kolléga (21863)