nyád Creative Commons License 2014.04.19 0 0 132127

Jó napot mindenkinek!

Segítséget, tanácsot kérek!
Szeretnék vásárolni egy 2004-es 1.6 16V-es Opel Zafirát. Kérdésem, hogy mikre érdemes nagyon koncentrálni ennél?
Egyszer már megnéztem, kipróbáltam, karosszéria jó, két első sárvédő és küszöb találkozásnál hangyányi rozsdásodás kezdemény látszik, alul rendben van, motortérben sincs rozsda. Első beindításra kicsit csörgött, szelep vagy hirdrotőke vagy nem tudom mi, de kb 100 méter megtétele után teljesen elhallgatott.(állítólag rég volt beindítva, ránézésre kb 3-4 hete nem mozdult az autó, olyan koszos volt.) jól húzott, kuplungja jónak tűnek, nem zörög alapjáraton ha kinyomom, ha felengedem sem változik a kocsi hangja. váltó tökéletesen vált, nem akadozik, pontos, az autó alapjárata egyenletes, ha pumpálgatom a féket akkor sem mozog, ebből arra következtetek, hogy jó a kompressziója(bár ezt csak hallottam valamikor, hogy jelezheti a fékpumpáláskor ingadozik az alapjárat, hogy szar a kompresszió, nem tudom igaz e?) Futómű nem zörög szar úton sem, fék szintén jól fog. 

Kérdés, hogy mit nézzek még alaposabban, illetve amiket leírtam azok közül mi baromság, és mi ami jót vagy rosszat jelent?

(2004-es 179e km 1.1 millió) rétegvastagság mérő szerint gyári a fényezése!

Válaszokat szívesen várom!

Tisztelettel: Ádám

Kellemes Húsvéti Ünnepeket kívánok mindenkinek!!!